MEDTEC-VOP, spol. s r.o. Hradec Králové, jako renomovaný český výrobce sanitních vozidel má již více než padesátiletou tradici ve vývoji, konstrukci a výrobě speciálních užitkových vozidel. Do roku 1989 byla tato činnost orientována zejména na zakázky vojenského charakteru. Od roku 1990 dochází k výraznému rozšíření produkce pro civilní sektor, přičemž je také zahájena výroba sanitních vozidel, kterých bylo vyrobeno již více jak 600 kusů v mnoha variantách.

Sanitky na náměstí

Díky dlouholetým zkušenostem a s použitím nejmodernějších technologií společnost MEDTEC-VOP, spol. s r.o. po privatizaci státního Vojenského opravárenského podniku VOP-064 pokračovala v realizaci speciálních zakázek ministerstva obrany ČR, zejména v oblasti oprav spojovací techniky a speciálních zástaveb do různých druhů mobilní techniky.

K tomu má společnost dostatečný počet pracovníků s oprávněním seznamovat se s utajovanými skutečnostmi v rozsahu stupně " důvěrné". Rovněž společnost jako celek splňuje na základě potvrzení NBÚ č.0336 ze dne 7.1.2003 stupeň utajení "důvěrné". Mimo zakázky pro MO ČR se společnost zaměřila na výrobu a služby pro civilní sektor.

Zde působí mimo jiné v oblastech:

  • zástavby sanit rychlé zdravotní a záchranné služby i zástavby pro sbory požární ochrany
  • přesné obrábění na CNC obráběcích centrech pro automobilový průmysl EU
  • povrchové ochrany galvanickým pokovením (chromát, fosfát, zinkofosfát, elox) stříkání akrylátovými, práškovými a vypalovacími barvami
  • výroba nábytků a speciálních zástavbových prvků včetně čalounění
  • zakázky na maloseriovou a kusovou výrobu v oblastech, pokrytých technologiemi společnosti
Sanity - civilní sektor
Sanity - AČR
Zástavby - HZS
Zástavby - AČR
Fotovoltaické elektrárny